Aktywizacja osób niepełnoprawnych

Wiele osób traktuje swoją niepełnosprawność jako wyrok. Taki sposób myślenia prowadzi to depresji i załamania psychicznego, a nierzadko także do prób samobójczych. Celem naszej fundacji jest między innymi uświadomienie niepełnosprawnym tego, że pomimo stanu swojego zdrowia mogą prowadzić aktywne, szczęśliwe życie.

Skłaniamy osoby niepełnosprawne do podnoszenia swoich kwalifikacji i rozwoju kariery zawodowej. Praca to zarówno sposób na zdobywanie potrzebnych środków finansowych, jak i na realizację marzeń. Aktualnie pracodawcy zapewniają coraz lepsze warunki osobom niepełnosprawnym, dzięki czemu mogą oni bez problemu wykonywać różne zawody. Zapewniamy właściwą pomoc także tym, którzy nie są w stanie zajmować się dotychczasową pracą, a zatem potrzebują przekwalifikowania zawodowego.

4856252316_94d0754640_z

Jednocześnie skłaniamy niepełnosprawnych do korzystania z różnych form rehabilitacji, na przykład hipoterapii, aquaterapii lub zajęć na siłowni. Ułatwiamy znalezienie miejsc, w których możliwa jest taka aktywność. W razie konieczności podejmujemy działania, których celem jest skłonienie lokalnych instytucji do zapewnienia niepełnosprawnym obszerniejszej oferty rehabilitacyjno-rekreacyjnej.

Skłaniamy także to uczestnictwa w życiu kulturalnym. Kina, muzea czy opery to placówki, które zwracają coraz większą uwagę na to, aby zapewnić odpowiednie warunki osobom niepełnosprawnym. Wizyta w nich to sposób na dobre wykorzystanie wolnego czasu, a także na spotkanie z innymi ludźmi i nawiązanie nowych znajomości.